Odborné články

Prečítajte si zaujímavé články z oblasti problematiky čakania, zdravia, lekárskej starostlivosti a životného štýlu.

Zaujímavosti Prečo lekári potrebujú moderný softvér do svojej ambulancie?

Prečo lekári potrebujú moderný softvér do svojej ambulancie?

Príchod ezdravia na Slovensko spôsobil, že všetky ambulancie a zdravotnícke zariadenia museli prejsť procesom elektronizácie, ktorá má za úlohu zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Bez ambulantného softvéru dnes lekári nemôžu ordinovať. Správne zvolený softvér vie zároveň zefektívniť manažment ambulancie, predovšetkým v oblasti plánovania a objednávania pacientov na vyšetrenia.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Aké následky má prepracovanosť lekárov a personálu?

Aké následky má prepracovanosť lekárov a personálu?

Skúsenosti so stresom, prepracovanosťou či vyhorením má veľký počet ľudí v rôznych profesiách. Výnimkou nie sú ani lekári a zdravotný personál, ktorí často zvládajú náročné prípady a vysokú záťaž. Dlhodobý stres ohrozuje zdravie človeka, ktorý ho prežíva, no v prípade lekárov môže ovplyvniť aj životy ich pacientov.

Čítať viac...
Zaujímavosti 6 tipov, ako si skrátiť čakanie

6 tipov, ako si skrátiť čakanie

Každý človek musí občas premrhať čas čakaním. Či už u lekára, na letisku alebo na pošte, dlhému čakaniu sa niekedy vyhnúť nedá. Dlhé minúty či dokonca hodiny by sme mohli tráviť rôznymi spôsobmi, no ak musíme byť prítomní na danom mieste, možností je menej. Našťastie, poznáme pár tipov, ako si skrátiť dlhú chvíľu a využiť čakanie vo svoj prospech. Ktoré to sú?

Čítať viac...
Novinky v eČakárni Online objednanie k lekárovi šetrí váš čas

Online objednanie k lekárovi šetrí váš čas

Objednanie sa na termín k lekárovi online je čoraz obľúbenejšie. Telefonická rezervácia zbytočne zaťažuje zdravotnícky personál, a pacient pri nej nezíska prehľad o všetkých voľných termínoch, z ktorých si môžete vybrať. Pre pohodlné a rýchle online objednanie k lekárovi je tu systém eČakáreň, prostredníctvom ktorého sa môžete objednať k lekárovi na presný čas, alebo sa postaviť do virtuálneho radu a čakať v pohodlí domova.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Spokojnosť pacientov je pre súkromných lekárov prvoradá

Spokojnosť pacientov je pre súkromných lekárov prvoradá

Súkromní lekári majú plnú kontrolu nad tým, ako funguje ich ambulancia. Zároveň ale preberajú všetku zodpovednosť za prostredie, priebeh vyšetrení a starostlivosť o pacientov. Tí od súkromných ambulancií očakávajú osobný prístup a kvalitné služby. Od čoho sa odvíja spokojnosť pacientov a ako ju zvýšiť v prípade súkromnej lekárskej praxe?

Čítať viac...
Novinky v eČakárni Ako funguje služba eČakáreň? Ušetrite čas pri návšteve lekára vďaka aplikácii

Ako funguje služba eČakáreň? Ušetrite čas pri návšteve lekára vďaka aplikácii

Snáď každý sa už stretol s tým, že ho prehliadka alebo vyšetrenie u lekára stála celý deň. Hodiny strávené v čakárni nie sú ničím neobvyklým, hlavne ak prichádzate bez objednania a nestihnete sa dostaviť skoro ráno. Riešením tohto problému je praktický online poradovník eČakáreň, prostredníctvom ktorého môžete čakať na mieste, ktoré vyhovuje vám.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Atmosféra v ambulancii ovplyvňuje priebeh pacientovej liečby, dokazujú štúdie

Atmosféra v ambulancii ovplyvňuje priebeh pacientovej liečby, dokazujú štúdie

Pacienti si často vytvárajú prvý dojem z lekárskej praxe v čakárni alebo na recepcii. Stav nábytku, prvý kontakt s personálom, počet ľudí v čakárni… to všetko ovplyvňuje, ako pacient vníma svoju návštevu lekára. Menej dôležité nie sú ani priestory, v ktorých prebieha vyšetrenie. Atmosféra u lekára totiž pôsobí na náladu pacienta, čo sa napokon odráža aj na jeho zdraví.

Čítať viac...
Životospráva Ako sa vyhnúť preplneným čakárňam v čase pandémie COVID-19?

Ako sa vyhnúť preplneným čakárňam v čase pandémie COVID-19?

Starostlivosť o pacientov vyžaduje v čase pandémie zvýšenú pozornosť. Veľa ľudí odkladá návštevu lekára zo strachu, že sa nakazia koronavírusom. Pritom riskujú, že nedostanú optimálnu zdravotnú starostlivosť a zhorší sa im zdravotný stav. Bezpečné absolvovanie vyšetrenia vyžaduje dodržiavanie základných opatrení proti šíreniu COVID-19 a vhodným manažmentom pacientov.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Vybavenie ambulancie a čakárne - ako ich zariadiť správne, moderne a v súlade s nariadeniami

Vybavenie ambulancie a čakárne - ako ich zariadiť správne, moderne a v súlade s nariadeniami

Nábytok do ambulancie by nemal byť „iba” účelný, ale vytvárať príjemný priestor, v ktorom sa lekár aj pacienti budú cítiť pohodlne. Prakticky zariadená ambulancia vytvára príjemné prostredie na prácu a bude slúžiť vám aj vašim pacientom. Poradíme vám, na čo myslieť, ak plánujete rekonštrukciu alebo zriadenie novej ambulancie.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Online vyvolávací systém zastihne pacienta aj mimo čakárne

Online vyvolávací systém zastihne pacienta aj mimo čakárne

Vyvolávací systém do čakárne uľahčí doktorom a sestrám každodennú prácu v ambulancii. Skoncuje s predbiehaním, netrpezlivým klopaním na dvere aj vykrikovaním po chodbách. Vedeli ste však, že na vyvolávanie pacientov nemusíte používať iba zastarané automaty na tlačenie lístkov? Moderný online vyvolávací systém prináša množstvo výhod.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta 5 dôvodov, prečo každá ambulancia potrebuje online poradovník (queue management)

5 dôvodov, prečo každá ambulancia potrebuje online poradovník (queue management)

Queue management system, teda systém riadenia príchodov a poradia, je dôležitým faktorom pri poskytovaní služieb. Medzi ne radíme aj zdravotnú starostlivosť, v ktorej by malo byť pohodlie pacienta na prvom mieste. Dĺžka čakania, dodržanie poradia aj spôsob vyvolávania ovplyvňuje spokojnosť pacientov.

Čítať viac...