Odborné články

Prečítajte si zaujímavé články z oblasti problematiky čakania, zdravia, lekárskej starostlivosti a životného štýlu.

Novinky v eČakárni Ako funguje služba eČakáreň? Ušetrite čas pri návšteve lekára vďaka aplikácii

Ako funguje služba eČakáreň? Ušetrite čas pri návšteve lekára vďaka aplikácii

Snáď každý sa už stretol s tým, že ho prehliadka alebo vyšetrenie u lekára stála celý deň. Hodiny strávené v čakárni nie sú ničím neobvyklým, hlavne ak prichádzate bez objednania a nestihnete sa dostaviť skoro ráno. Riešením tohto problému je praktický online poradovník eČakáreň, prostredníctvom ktorého môžete čakať na mieste, ktoré vyhovuje vám.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Atmosféra v ambulancii ovplyvňuje priebeh pacientovej liečby, dokazujú štúdie

Atmosféra v ambulancii ovplyvňuje priebeh pacientovej liečby, dokazujú štúdie

Pacienti si často vytvárajú prvý dojem z lekárskej praxe v čakárni alebo na recepcii. Stav nábytku, prvý kontakt s personálom, počet ľudí v čakárni… to všetko ovplyvňuje, ako pacient vníma svoju návštevu lekára. Menej dôležité nie sú ani priestory, v ktorých prebieha vyšetrenie. Atmosféra u lekára totiž pôsobí na náladu pacienta, čo sa napokon odráža aj na jeho zdraví.

Čítať viac...
Životospráva Ako sa vyhnúť preplneným čakárňam v čase pandémie COVID-19?

Ako sa vyhnúť preplneným čakárňam v čase pandémie COVID-19?

Starostlivosť o pacientov vyžaduje v čase pandémie zvýšenú pozornosť. Veľa ľudí odkladá návštevu lekára zo strachu, že sa nakazia koronavírusom. Pritom riskujú, že nedostanú optimálnu zdravotnú starostlivosť a zhorší sa im zdravotný stav. Bezpečné absolvovanie vyšetrenia vyžaduje dodržiavanie základných opatrení proti šíreniu COVID-19 a vhodným manažmentom pacientov.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Vybavenie ambulancie a čakárne - ako ich zariadiť správne, moderne a v súlade s nariadeniami

Vybavenie ambulancie a čakárne - ako ich zariadiť správne, moderne a v súlade s nariadeniami

Nábytok do ambulancie by nemal byť „iba” účelný, ale vytvárať príjemný priestor, v ktorom sa lekár aj pacienti budú cítiť pohodlne. Prakticky zariadená ambulancia vytvára príjemné prostredie na prácu a bude slúžiť vám aj vašim pacientom. Poradíme vám, na čo myslieť, ak plánujete rekonštrukciu alebo zriadenie novej ambulancie.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta Online vyvolávací systém zastihne pacienta aj mimo čakárne

Online vyvolávací systém zastihne pacienta aj mimo čakárne

Vyvolávací systém do čakárne uľahčí doktorom a sestrám každodennú prácu v ambulancii. Skoncuje s predbiehaním, netrpezlivým klopaním na dvere aj vykrikovaním po chodbách. Vedeli ste však, že na vyvolávanie pacientov nemusíte používať iba zastarané automaty na tlačenie lístkov? Moderný online vyvolávací systém prináša množstvo výhod.

Čítať viac...
Starostlivosť o pacienta 5 dôvodov, prečo každá ambulancia potrebuje online poradovník (queue management)

5 dôvodov, prečo každá ambulancia potrebuje online poradovník (queue management)

Queue management system, teda systém riadenia príchodov a poradia, je dôležitým faktorom pri poskytovaní služieb. Medzi ne radíme aj zdravotnú starostlivosť, v ktorej by malo byť pohodlie pacienta na prvom mieste. Dĺžka čakania, dodržanie poradia aj spôsob vyvolávania ovplyvňuje spokojnosť pacientov.

Čítať viac...