Ako funguje služba eČakáreň? Ušetrite čas pri návšteve lekára vďaka aplikácii

Snáď každý sa už stretol s tým, že ho prehliadka alebo vyšetrenie u lekára stála celý deň. Hodiny strávené v čakárni nie sú ničím neobvyklým, hlavne ak prichádzate bez objednania a nestihnete sa dostaviť skoro ráno. Riešením tohto problému je praktický online poradovník eČakáreň, prostredníctvom ktorého môžete čakať na mieste, ktoré vyhovuje vám.

Aplikácia eČakáreň
Aplikácia eČakáreň

Prihlásenie do poradia cez mobil alebo kiosk

Ak sa k lekárovi objednáte na presný dátum, alebo prídete bez objednania, môžete sa do radu prihlásiť pomocou systému eČakáreň. Nebudete potrebovať poradové lístky a nestane sa, že vás niekto bezdôvodne predbehne. Na prihlásenie do poradia môžete využiť aplikáciu eČakáreň alebo kiosk priamo v čakárni. Do systému uveďte svoje meno a dôvod návštevy. Okamžite uvidíte počet čakajúcich pred vami a odhadovaný čas čakania. Prihlásiť sa môžete ešte z domu a vyraziť až pred tým, než budete na rade, alebo čakáreň opustiť a neskôr sa vrátiť.

Informácie o čakaní a SMS privolanie

Ak sa rozhodnete čakať mimo čakárne, nemusíte sa báť, že vyšetrenie nestihnete. eČakáreň dokáže predpovedať dobu čakania, takže budete vedieť, za aký čas budete na rade. Namiesto sedenia pred ambulanciou môžete čakať v pohodlí domova, v práci alebo v obchode. Keď budete na rade, eČakáreň vám automaticky pošle SMS pripomienku alebo mobilnú notifikáciu. Vyhnete sa tak nielen stratenému času u lekára, ale aj kontaktu s ďalšími pacientmi, ktorí môžu byť chorí.

Bezpečné čakanie aj počas pandémie

Lekári robia v posledných mesiacoch všetko pre to, aby sa vyhli preplneným čakárňam. So systémom eČakáreň je vyvolávanie pacientov jednoduchšie a bezpečnejšie, keďže nemusíte čakať v jednej miestnosti s veľkým počtom ľudí. Na vyšetrenie sa môžete objednať online a do budovy vstúpite až vtedy, keď bude lekár pripravený prijať vás. Vyhnete sa tak kontaktu s ďalšími pacientmi a neohrozíte zdravie seba ani ľudí okolo vás.

Hlavné výhody systému eČakáreň

  • Do poradia sa môžete prihlásiť cez mobil alebo kiosk.
  • Získate informácie o vašom poradí a odhadovanej dobe čakania.
  • Pred tým, než budete na rade, dostanete pripomienku do mobilu.
  • Cez aplikáciu sa môžete objednať k lekárovi online na presný termín.
  • Žiadosť o vystavenie receptu môžete odoslať online.

Ktorí lekári využívajú systém eČakáreň?

Vyvolávací a rezervačný systém eČakáreň využívajú desiatky lekárov na Slovensku a ich počet neustále rastie. Prostredníctvom webstránky alebo aplikácie sa môžete objednať k všeobecným lekárom alebo špecialistom, ktorých nájdete v zozname lekárov. Zaujala eČakáreň aj vás? Odporučte ju svojmu lekárovi a využívajte výhody online poradovníka.