Online objednanie k lekárovi šetrí váš čas

Objednanie sa na termín k lekárovi online je čoraz obľúbenejšie. Telefonická rezervácia zbytočne zaťažuje zdravotnícky personál, a pacient pri nej nezíska prehľad o všetkých voľných termínoch, z ktorých si môžete vybrať. Pre pohodlné a rýchle online objednanie k lekárovi je tu systém eČakáreň, prostredníctvom ktorého sa môžete objednať k lekárovi na presný čas, alebo sa postaviť do virtuálneho radu a čakať v pohodlí domova.

Objednanie k lekárovi online
Aplikácia eČakáreň umožňuje online objednanie k lekárovi

Prečo sa oplatí online objednanie na vyšetrenie?

Veľkou výhodou online objednania k lekárovi je možnosť urobiť tak kedykoľvek. Nemusíte čakať na ordinačné hodiny a kontaktovať lekára počas vašej pracovnej doby alebo iných činností, ktorým sa cez deň venujete. Online objednanie k lekárovi môžete vykonať v takom čase, ktorý najviac vyhovuje vám. Výhoda je tiež v tom, že pri objednávaní vidíte všetky voľné termíny. Nečakáte preto na lekára, ktorý termín vám navrhne a nemusíte mu klásť množstvo otázok o jeho dostupnosti. Skrátka si vyberiete dátum a čas podľa svojich potrieb.

Ušetrite čas sebe i lekárovi

Neustále vyzváňanie telefónu je v mnohých ambulanciách na dennom poriadku. Často sa stáva, že volajúci lekára nezastihne, či už kvôli obsadenej linke alebo zaneprázdnenosti personálu. Lekári, ktorí používajú online rezervačný systém, majú vďaka nemu viac času venovať sa svojim pacientom, a teda aj vám. Pri online objednávaní navyše uvidíte všetky dôležité informácie o ordinačných hodinách či dovolenkách. Lekárovi zároveň poskytnete informácie o vás a dôvode vašej návštevy, takže nebudete strácať čas zdĺhavým telefonátom alebo osobnou návštevou.

Na plánované vyšetrenie už nikdy nezabudnete

Množstvo pacientov a limitované kapacity ambulancií často spôsobujú, že je potrebné objednať sa niekoľko mesiacov dopredu. Nezriedla sa potom stáva, že pacient na vyšetrenie zabudne a nedá lekárovi vedieť, že chce termín zrušiť. Prostredníctvom online rezervačného systému eČakáreň je zmena dátumu aj zrušenie vyšetrenia jednoduchá. Systém vám navyše pošle upozornenie alebo SMS správu deň pred plánovaným vyšetrením, takže budete mať istotu, že na návštevu lekára nezabudnete.

Objednanie na vyšetrenie online
K lekárovi sa môžete objednať online prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Ako sa objednať na presný termín k lekárovi online

Svojho lekára môžete vyhľadať v systéme eČakáreň v sekcii Zoznam lekárov. Prejdite na profil vášho lekára. V sekcii Objednávanie uvidíte kalendár, v ktorom sú vyznačené voľné termíny. Kliknite na deň, v ktorý sa chcete objednať a následne na presný čas, ktorý uvidíte v zozname. Po kliknutí na tlačidlo Objednať sa uvidíte formulár, v ktorom vyplníte svoje meno, telefónne číslo a dôvod návštevy. Následne je potrebné odoslať SMS správu v požadovanom tvare. Oznam o úspešnej rezervácii termínu uvidíte na obrazovke. Ak sa rozhodnete termín zrušiť alebo presunúť na iný dátum, môžete tak urobiť na stránke alebo v aplikácii eČakáreň.

Recepty a predpis liekov online

Okrem objednania sa na presný čas môžete prostredníctvom systému eČakáreň požiadať vášho lekára o predpis lieku. Prejdite do aplikácie alebo profilu lekára na stránke eČakáreň a kliknite na sekciu Recept. Následne stačí vyplniť vaše meno a lieky, ktoré potrebujete predpísať. Stav odoslanej požiadavky môžete sledovať v aplikácii. Lekár po obdržaní a overení žiadosti lieky predpíše, a následne dostanete SMS správu o vyhotovení online receptu. V tom momente stačí navštíviť najbližšiu lekáreň a lieky si vybrať. Lieky sú k dispozícii ihneď, bez nutnosti navštíviť lekára osobne.

Prihlásenie do poradia cez mobil alebo kiosk

Ak sa k lekárovi neobjednáte na presný dátum, môžete sa do radu prihlásiť pomocou systému eČakáreň. Nebudete potrebovať poradové lístky a nestane sa, že vás niekto bezdôvodne predbehne. Na prihlásenie do poradia môžete využiť aplikáciu eČakáreň alebo kiosk priamo v čakárni. Do systému uveďte svoje meno a dôvod návštevy. Okamžite uvidíte počet čakajúcich pred vami a odhadovaný čas čakania. Prihlásiť sa môžete ešte z domu a vyraziť až pred tým, než budete na rade, alebo čakáreň opustiť a neskôr sa vrátiť.

Prečo sa objednať k lekárovi cez eČakáreň?

  • Rýchle objednanie kedykoľvek a kdekoľvek.
  • Potvrdenie o rezervácii termínu dostanete prakticky okamžite.
  • Kalendár všetkých dostupných termínov.
  • Objednanie na presný čas.
  • Možnosť kedykoľvek zmeniť alebo zrušiť termín vyšetrenia.
  • Informácie o ordinačných hodinách a dôležité oznamy.
  • Mobilná aplikácia eČakáreň vždy vo vrecku.